Reklama
Reklama

Sakralny weekend na MTP. Rozpoczęły się targi dewocjonaliów

fot. Halina P.

Rozpoczęły się Sakralia 2018, czyli Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów. Potrwają do soboty 14 kwietnia.

To 8. edycja imprezy, ale pierwsza na wiosnę. Dotychczas Sakralia odbywały się jesienią. Poznańskie targi są największym tego typu wydarzeniem w Polsce północnej i zachodniej. Imprezie towarzyszy sporo eventów około targowych, takich jak odbywający się pod patronatem poznańskiej Kurii Metropolitalnej I Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich. Na kongres zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich parafii z diecezji poznańskiej, a także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański, ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki oraz poznańscy biskupi pomocniczy. Wydarzenie wpisuje się w obchody Jubileuszu 1050-lecia utworzenia pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich.

Podstawową funkcją Sakraliów są jednak same targi, będące płaszczyzną wymiany handlowej, a także okazją do poznania najnowszych trendów w branży, która cały czas stanowi w Polsce prężną gałąź gospodarki.

Sakralia są wydarzeniem otwartym dla zwiedzających, których bardzo duży procent stanowią duchowni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro