Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3
Reklama

Potentat branży geoinformatycznej otworzył ośrodek inżynieryjny w Poznaniu

sw
piątek, 13.04.2018 r.
godz. 16.09
sw | piątek, 13.04.2018 r., godz. 16.09
Potentat branży geoinformatycznej otworzył ośrodek inżynieryjny w Poznaniu
fot. materiały prasowe

Miasto Poznań kontynuuje dobrą passę w przyciąganiu innowacyjnych inwestorów, którzy będą w stanie zaoferować wiele miejsc pracy dla specjalistów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W dniu 12.04.2018 swój ośrodek inżynieryjny w stolicy Wielkopolski otworzył TomTom, holenderskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodowych systemów nawigacyjnych, w tym zarówno urządzeń indywidualnych jak i oprogramowania dla telefonów komórkowych. Firma jest wiodącym producentem systemów nawigacyjnych w Europie, na facebooku “lubi” ją ponad milion użytkowników. Teraz część swojej projektowej działalności będzie prowadzić w swojej poznańskiej siedzibie. Poznański oddział będzie ściśle współpracował z tym funkcjonującym już od jakiegoś czasu w Łodzi oraz innymi ośrodkami konsorcjum na świecie. W planach są także projekty realizowane z lokalnym samorządem oraz środowiskiem naukowym.

Wejście holenderskiej firmy na poznański rynek pracy wpisuje się w często podnoszony ostatnim czasy w Poznaniu temat smart cities, na co zwraca uwagę zresztą Grzegorz Leopold, TomTom Poznań Site Owner: - Nawiązaliśmy współpracę z Urzędem Miasta Poznania i nasze wspólne działania będą skupiały się wokół tematów z zakresu smart cities. Istotne są dla nas działania z Politechniką Poznańską, które dotyczą prac badawczo-rozwojowych, z wykorzystaniem machine learning i sztucznej inteligencji. Mają one na celu stworzenie algorytmów zwiększających automatyzację tworzenia map cyfrowych, tak aby maksymalnie skrócić czas, jaki jest potrzebny na odzwierciedlenie zmiany w świecie rzeczywistym na mapie.

Oddział TomTom w Poznaniu nawiązał też współpracę z tutejszym Biurem Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania w ramach podejmowania inicjatyw dla uczniów szkół średnich. Firma do swojego poznańskiego oddziału rekrutować ma programistów, architektów, inżynierów DevOps, ale także ekspertów IoT, Machine Learning i BigData.

Reklama