Reklama
Reklama

Półmaraton: grupa Stonewall chciała zorganizować tęczowy punkt żywnościowy

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Grupa Stonewall zamierza zaangażować się w tegoroczny półmaraton w Poznaniu.

Jak udało się nam ustalić, grupa Stonewall chciała stworzenia w tym roku na trasie półmaratonu "tęczowego punktu żywnościowego". - To z różnych powodów, głównie organizacyjnych, nie dojdzie do skutku. Wolontariusze będący członkami naszej grupy będą jednak mieć na sobie tęczowe flagi - powiedział Mateusz Sulwiński, rzecznik prasowy Stonewall. - W sobotę rano odbędzie się szkolenie równościowe dla wszystkich wolontariuszy - dodał.

Informacji o współpracy Maratonu ze Stonewall nie potwierdza organizator. - Fundacja Runport oświadcza, że nie nawiązała oficjalnej współpracy z Grupą Stonewall. Poznański półmaraton jest imprezą otwartą, każdy może zgłosić się do pomocy w ramach wolontariatu oraz stanąć na trasie biegu i kibicować. W związku z tym mogą zdarzyć się również inicjatywy, o których nie będziemy poinformowani, a które mogą mieć miejsce - zaznaczyła Monika Prendke z POSiR. Przy organizacji półmaratonu udział weźmie 650 wolontariuszy.

Grupa Stonewall to działająca na terenie Wielkopolski organizacją zajmująca się edukacją, pomocą, kulturą i integracją środowiska LGBT+. Jest organizatorem między innymi Marszu Równości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro