Reklama
Reklama

Ukraińcy otrzymali najwięcej zezwoleń na kupno ziemi w Polsce

fot. Darek Delmanowicz/PAP

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Administracji opublikowało dane dotyczącego wykupu ziemi w Polsce przez obcokrajowców. Okazuje się, że najwięcej zezwoleń na kupno otrzymali Ukraińcy.

Z danych MSWiA wynika, że cudzoziemcy otrzymali w ubiegłym roku 224 zezwolenia na nabycie 270 nieruchomości gruntowych o łącznej powierzchni 23 hektarów. Spore zainteresowanie zakupem ziemi w Polsce przejawiają Ukraińcy -Wśród osób fizycznych utrzymuje się wzrost zainteresowania kupnem ziemi na terenie Polski przez obywateli Ukrainy. W 2017 roku otrzymali oni 134 zezwolenia, co stanowi prawie 50 procent wszystkich zezwoleń na nabycie nieruchomości gruntowych wydanych na rzecz osób fizycznych (w 2016 roku - 47 procent) - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Powyższe dane dotyczą cudzoziemców spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Takie osoby muszą nadal ubiegać się o zezwolenie na zakup ziemi wydane przez MSWiA. Po uwzględnieniu cudzoziemców z EOG, którzy od 2016 roku nie muszą ubiegać się o zezwolenia, okazuje się, że cudzoziemcy zrealizowali 5464 transakcje zakupu gruntów oraz 6385 transakcji dotyczących zakupu lokali mieszkalnych i użytkowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro