Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Jacek Jaśkowiak: W Poznaniu mówimy "herzlich willkommen"

sw
czwartek, 12.04.2018 r.
godz. 21.39
sw | czwartek, 12.04.2018 r., godz. 21.39
Jacek Jaśkowiak: W Poznaniu mówimy herzlich willkommen

Słowa prezydenta Poznania padły podczas debaty rozpoczynającej III NieKongres Animatorów Kultury. Radny PiS, Jan Sulanowski nie kryje swojego oburzenia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prezydent Jaśkowiak otwierał NieKongres Kultury, na który przyjechali animatorzy kultury z całego kraju. Lapsus, na który zwrócił uwagę Jan Sulanowski, radny PiS, był częścią wypowiedzi na temat możliwości zapraszania dużych nazwisk do projektów kulturalnych dotowanych przez miasto. - Nie zazdroszczę kulturalnego dorobku Krakowowi, ale jeśli nie chcą tam Jana Klaty, to my w Poznaniu mówimy mu "herzlich willkommen” - mówił prezydent Jaśkowiak.


Sulanowski na swoim oficjalnym facebookowym profilu nie przebierał w słowach, by pokazać, co myśli o tym, że prezydent Poznania mówi po niemiecku, w dodatku w taki sposób, jakby to było dla poznaniaków chlebem powszednim. - Kto tak mówi? Kogo reprezentuje Jacek Jaśkowiak? - zapytuje radny PiS, dodając zaraz: - SKANDALICZNA wypowiedź, niegodna prezydenta MIASTA POZNANIA (pisownia oryginalna - przyp red.).

Nie brakuje także głosów oburzenia wśród komentujących post Sulanowskiego. „Moi przodkowie, Powstańcy Wielkopolscy w grobach się przewracają” - konkluduje jeden z internautów.

Reklama