Reklama
Reklama

Skandaliczny stan placu zabaw na os. Lecha

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Z uwagi na stan placu zabaw, rodzice, którzy chcą komfortowo i bezpiecznie spędzić czas z dziećmi na świeżym powietrzu muszą chodzić na sąsiednie osiedla.

O sprawie informuje pan Kazimierz, nasz czytelnik, który zwykł bywać na placu między boiskiem a przedszkolem "Polne Kwiatki". Mężczyzna zwraca uwagę na starą farbę, która odpada płatami z huśtawek, odsłaniając kolejne jej warstwy, spod których wystaje przerdzewiały metal. Czas, w ten przewrotny sposób, demaskuje sposób na renowacje tychże huśtawek, polegającej na pokryciu ich kolejną warstwą farby, bez usunięcia poprzednich i bez impregnacji.

Na innych atrakcjach placu nie brakuje spróchniałych desek, jeden z podestów jest złamany, co znacząco zwiększa niebezpieczeństwo związane z korzystaniem z niego. Jak zauważa czytelnik, w zeszłym roku na plac zabaw, podczas wichury, spadło drzewo, uszkadzając płot. Jak widać na przesłanej przez niego fotografii - do dziś ubytek w płocie nie został naprawiony.

Na szczęście mieszkańcy os. Lecha mogą udać się na pobliskie place na os. Rusa lub os. Tysiąclecia. Jednak nasz czytelnik zauważa, że: "my również płacimy składki remontowe!" i w związku z tym zapytuje: "Dlaczego nie można wyremontować naszego placu?". Trudno też zbagatelizować pytanie kończące maila naszego czytelnika: "Czy jakieś dziecko musi sobie zrobić krzywdę by ktoś to zauważył?".

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 16.04.2018 r., godz. 15.34
    Aktualizacja
    poniedziałek, 16.04.2018 r., godz. 15.34
    Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych poinformowała nas, że naprawa placu zabaw odbędzie się w drugiej połowie kwietnia. Jak deklaruje spółdzielnia z uwagi na nieodpowiednie warunki atmosferyczne, prace nie mogły zostać rozpoczęte we wcześniejszym terminie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro