Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Sezon plenerowy czas zacząć. A ogródki na Starym Rynku już otwarte

sw
czwartek, 12.04.2018 r.
godz. 19.33
sw | czwartek, 12.04.2018 r., godz. 19.33
Sezon plenerowy czas zacząć. A ogródki na Starym Rynku już otwarte
fot. Halina P.

Na zielonych skwerach rozpalono już pierwsze grille, a knajpki na Starym Rynku zapraszają gości do spędzania czasu w ogródkach na zewnątrz.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od lat czas, w którym pogoda zaczyna sprzyjać spędzaniu czasu na świeżym powietrzu jest sygnałem do wyjścia z domu dla tysięcy poznaniaków. Tyczy się to także bywalców poznańskich pubów i restauracji, którzy również, mając do wyboru siedzenie w zimnym lokalu, albo na ogródku, decydują się na ten drugi.

Ta tendencja zmusza restauratorów do odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni tuż przed wyjściem do ich przybytku. Najpierw jednak trzeba postarać się o specjalne pozwolenie ze strony Zarządu Dróg Miejskich, do czego ZDM zachęca od początku kwietnia. Jak widać po zdjęciach nadesłanych nam przez czytelników, wielu z menedżerów klubów i restauracji już się na to zdecydowało.

Ale nie tylko kulturalne centrum miasta tętni życiem. Wiosna to czas relaksu także w osiedlowych parkach i jak widać na załączonych fotografiach z os. Powstańców Warszawy, z tej możliwości poznaniacy korzystają równie skwapliwie.

Reklama