Reklama

2 mln zł na wymianę pieców. Można składać wnioski o dofinansowanie

fot. poznan.pl
fot. poznan.pl

Rozpoczął się nabór do programu Kawka Bis. Miasto Poznań zwraca nawet 80 % kosztów inwestycji związanej z wymianą pieców.

W ramach programu Kawka Bis można zgłaszać wnioski o dotacje na likwidację starych pieców i kotłów opalanych węglem i zastąpienie ich alternatywnymi źródłami energii, takimi jak ciepło systemowe, ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe albo pompa ciepła.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Program Kawka Bis jest kontynuacją programu Kawka, z tą różnicą, że pierwszy z nich, działający w latach 2015-2017 był finansowany z budżetu centralnego, a dokładnie, ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gdy rząd zdecydowałsię zakończyć program, miasto Poznań podjęło decyzję, by kontynuować go we własnym zakresie, a także rozszerzyć jego zasięg na obszar całego miasta, a nie jak to było dotychczas, kiedy to obejmował tylko wybrane dzielnice: Stare Miasto, Chwaliszewo, Wilda i Łazarz.

Na pierwszą Kawkę w latach 2015-2017 przeznaczono 3 mln zł, natomiast na Kawka Bis miasto przewidziało aż 3 mln zł do wykorzystania w samym tylko 2018.

Wnioski o dotacje w ramach programu Kawka Bis mogą składać wszyscy mieszkańcy Poznania oraz przedsiębiorcy i inne osoby prawne, a także jednostki sektora finansów publicznych. Dofinansowanie może wynosić nawet 80 % dla osób fizycznych, za to do 65 % dla firm i instytucji (nie więcej niż 80 zł/mkw. lokalu i 6 tys. zł na lokal). Można je składać od 12 kwietnia do 11 maja. Druki i informacje informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania www.poznan.pl/kawka lub bezpośrednio w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
43.53 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro