Reklama
Reklama

2 mln zł na wymianę pieców. Można składać wnioski o dofinansowanie

fot. poznan.pl

Rozpoczął się nabór do programu Kawka Bis. Miasto Poznań zwraca nawet 80 % kosztów inwestycji związanej z wymianą pieców.

W ramach programu Kawka Bis można zgłaszać wnioski o dotacje na likwidację starych pieców i kotłów opalanych węglem i zastąpienie ich alternatywnymi źródłami energii, takimi jak ciepło systemowe, ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe albo pompa ciepła.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Program Kawka Bis jest kontynuacją programu Kawka, z tą różnicą, że pierwszy z nich, działający w latach 2015-2017 był finansowany z budżetu centralnego, a dokładnie, ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gdy rząd zdecydowałsię zakończyć program, miasto Poznań podjęło decyzję, by kontynuować go we własnym zakresie, a także rozszerzyć jego zasięg na obszar całego miasta, a nie jak to było dotychczas, kiedy to obejmował tylko wybrane dzielnice: Stare Miasto, Chwaliszewo, Wilda i Łazarz.

Na pierwszą Kawkę w latach 2015-2017 przeznaczono 3 mln zł, natomiast na Kawka Bis miasto przewidziało aż 3 mln zł do wykorzystania w samym tylko 2018.

Wnioski o dotacje w ramach programu Kawka Bis mogą składać wszyscy mieszkańcy Poznania oraz przedsiębiorcy i inne osoby prawne, a także jednostki sektora finansów publicznych. Dofinansowanie może wynosić nawet 80 % dla osób fizycznych, za to do 65 % dla firm i instytucji (nie więcej niż 80 zł/mkw. lokalu i 6 tys. zł na lokal). Można je składać od 12 kwietnia do 11 maja. Druki i informacje informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania www.poznan.pl/kawka lub bezpośrednio w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro