Reklama

Pojawiła się aplikacja, która podpowie, gdzie zrobić zakupy w wolne niedziele

fot.  Maciek Pelc / freeimages.com
fot. Maciek Pelc / freeimages.com

Zakaz handlu w niedzielę wciąż budzi wiele emocji. Nową dla Polaków sytuację postanowiła wykorzystać czwórka studentów, która przygotowała aplikację Niedzielne Zakupy. Umożliwia ona odnalezienie sklepów, które są czynne w niedzielę.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać w marcu, ale cały czas budzi spory społeczny opór. W sklepach otwartych w wolne niedziele ustawiają się spore kolejki, na brak klientów nie narzekają też otwarte stacje benzynowe. Problem zauważyła czwórka studentów z Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego -Każdy z nas doświadczył niemiłej niespodzianki związanej z brakiem możliwości zrobienia awaryjnych zakupów i koniecznością szukania sklepów po całym mieście - mówi w rozmowie z serwisem Spider"s Web Piotr, jeden z autorów aplikacji Niedzielne Zakupy.

W tej chwili aplikacja umożliwia wybór miasta i wyszukiwanie otwartych punktów wśród tych, które autorzy dodali do bazy. Dodanie sklepu jest możliwe tylko przez przesłanie odpowiedniej informacji do autorów, ale to ma się wkrótce zmienić -Do najbliższej niedzieli planujemy wypuścić aktualizację ze zautomatyzowanym dodawaniem sklepów przez użytkowników oraz ocenianiem ich. Ocenianie będzie polegało na dawaniu plusów otwartym sklepom oraz minusów tym, które pozostały zamknięte mimo umieszczenia w bazie - informuje Piotr.

Planowane są też inne zmiany poprawiające jakość aplikacji oraz stworzenie wersji dla systemu iOS. Wersję dla systemu Android już dziś można pobrać w tym miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro