Reklama
Reklama

Remont obiektów na Golęcinie przyśpieszył. Kolejny etap za nami

fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyły modernizacje budynku administracyjno-hotelowego na poznańskim Golęcinie. To część szeregu zmian, które mają być przeprowadzone na Olimpie.

Modernizacja golęcińskich obiektów jest efektem decyzji podjętej przez poznaniaków, w ramach głosowania nad Poznańskim Budżetem Obywatelskim. W ramach dotychczasowych robót wymieniono stolarkę okienną na I i II piętrze skrzydła północnego budynku wraz z jego opierzeniem, ocieplono ściany budynku, a także odnowiono elewację.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


W ramach tego samego zadania planowane jest utworzenie punktu gastronomicznego, wypożyczalni rowerów i kijków do nordic-walkingu. Na Golęcinie mają też pojawić się dwa nowe mini-korty do tenisa oraz dwa korty o nawierzchni ceglastej, a także wielofunkcyjne boisko do dyscyplin plażowych. Tenisiści będą mogli w przyszłości także korzystać z hali tenisowej.

Spółka PIM przygotowuje się także do ogłoszenia przetargu na budowę hali lekkoatletycznej, która ma dopełnić funkcjonalność golęcińskiego kompleksu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro