Reklama
Reklama

Remont obiektów na Golęcinie przyśpieszył. Kolejny etap za nami

fot. PIM
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyły modernizacje budynku administracyjno-hotelowego na poznańskim Golęcinie. To część szeregu zmian, które mają być przeprowadzone na Olimpie.

Modernizacja golęcińskich obiektów jest efektem decyzji podjętej przez poznaniaków, w ramach głosowania nad Poznańskim Budżetem Obywatelskim. W ramach dotychczasowych robót wymieniono stolarkę okienną na I i II piętrze skrzydła północnego budynku wraz z jego opierzeniem, ocieplono ściany budynku, a także odnowiono elewację.

W ramach tego samego zadania planowane jest utworzenie punktu gastronomicznego, wypożyczalni rowerów i kijków do nordic-walkingu. Na Golęcinie mają też pojawić się dwa nowe mini-korty do tenisa oraz dwa korty o nawierzchni ceglastej, a także wielofunkcyjne boisko do dyscyplin plażowych. Tenisiści będą mogli w przyszłości także korzystać z hali tenisowej.

Spółka PIM przygotowuje się także do ogłoszenia przetargu na budowę hali lekkoatletycznej, która ma dopełnić funkcjonalność golęcińskiego kompleksu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro