Reklama

Bukmacher analizuje, kto ma największe szanse na zakup Solarisa

fot. Mateusz Kina
fot. Mateusz Kina

Jedna z firm bukmacherskich zapowiedziała, że wkrótce zacznie przyjmować zakłady o to, kto przejmie Solarisa. O analizach firmy bukmacherskiej poinformował portal Transport Publiczny.

O możliwej sprzedaży największego polskiego producenta autobusów pisaliśmy w tym miejscu. Choć oficjalnie dalej nikt nie informuje o planach, to firma bukmacherska Unibet przygotowała własną analizę szans poszczególnych kupców i zapowiada, że wkrótce odpowiedni zakład pojawi się ofercie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zdaniem analityków bukmachera zdecydowanym faworytem jest chiński koncern BYD, którego szanse oszacowano na 27%. Na podium znaleźli się jeszcze tureccy producenci - Isuzu Anadolu - 19% oraz Otokar - 14%. Wśród zainteresowanych wymienia się jeszcze Polski Fundusz Rozwoju - 8%, Setre (marka Mercedesa) - 4% oraz Neoplana (marka MANa) - 4%. Co istotne, choć szanse Polskiego Funduszu Rozwoju na przejęcie Solarisa są zdaniem analityków niewielkie, to na 67% oszacowano szanse na wejście PFR jako mniejszościowego udziałowca.

Na razie nie wiadomo, jak szacunki będą przekładały się na konkretne kursy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro