Reklama
Reklama

Wicepremier Gliński: na Wschodzie wszyscy wiedzą, że Putin zemścił się na Kaczyńskim

By Piotr Drabik from Poland - Piotr GlińskiUploaded by Dudek1337, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28176076
By Piotr Drabik from Poland - Piotr GlińskiUploaded by Dudek1337, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28176076

- To moment symbolicznie kończący czas żałoby - mówił o 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa.

Polityk udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej". Przyznał w nim m.in., że całkowite wyjaśnienie zajść z 10 kwietnia 2010 roku będzie bardzo trudne, a być może nawet niemożliwe. Winą za taki stan rzeczy obarczył zaniedbana poprzedniego rządu.

Wicepremier Gliński był pytany również o to czy przyczyną katastrofy mógł być zamach. - Nie można wykluczyć żadnej opcji. Pewne jest, że raporty pani Anodiny i pana Laska nie są wiarygodne. Nawet jeśli nie mamy wiedzy co do faktów, to mamy wiedzę co do charteru sytemu postsowieckiego. Istnieje taka, hłaskowska, kategoria "prawdziwych zmyśleń": na Wschodzie wszyscy wiedzą, że Putin zemścił się na Kaczyńskim - stwierdził.

Czy 96. miesięcznica smoleńska będzie równocześnie ostatnią? - Upamiętniliśmy wszystkie 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Odczuwam ulgę, że udało się zbudować pomnik, po latach walki z PO, która tego pomnika nie chciała. To oczyszczające. Dobrze, że jest takie miejsce pamięci i zadumy. To moment symbolicznie kończący czas żałoby. Wkrótce obok stanie pomnik Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie chcieliśmy się już kłócić z panią Hanną Gronkiewicz-Waltz o lokalizacje, bo to jest nieszczęśliwa osobą - zapowiedział wicepremier.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro