Reklama

Będzie więcej miejsc parkingowych na Starym Mieście

fot. ZDM
fot. ZDM

Kierowcy zostawiający swoje samochody w rejonie Starego Rynku zyskają wkrótce dodatkowe miejsca parkingowe.

We wtorek Zarząd Dróg Miejskich zajmie się zmianą oznakowania na ul. Dominikańskiej. Od tej pory parkować będą mogły tam wyłącznie samochody osobowe, dzięki czemu w rejonie kościoła przybędzie 12 dodatkowych miejsc postojowych.

Oddanie przestrzeni mieszkańcom i osobom odwiedzającym Stare Miasto spowodowało konieczność zrekompensowania zabranych miejsc przedstawicielom branży turystycznej.

- Autokary będą mogły nadal zatrzymywać się na ul. Stawnej. Miejsca dostępne będą całodobowo. Do tej pory po godzinie 18.00 mogli tam parkować kierowcy pojazdów osobowych. Po zmianie w godzinach 8.00-18.00 darmowy postój dla autokarów będzie do 15 minut, a na noc pojazdy turystyczne będą mogły być zostawiane bezpłatnie. Będziemy obserwować, czy takie rozwiązanie się sprawdza i je zachować, czy wrócić do ograniczeń godzinowych parkowania pojazdów turystycznych - informuje ZDM.

Nowe miejsca dla autokarów wyznaczone zostaną na ul. Estkowskiego. W wykorzystywanych do tej pory przez miejskie autobusy zatokach będzie mogło zatrzymać się w sumie 6 pojazdów. Dwa dodatkowe miejsca pojawią się także na parkingu przy ul. Panny Marii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro