Reklama
Reklama

W Poznaniu rozpoczęły się obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Obchody zainaugurowane zostały w niedzielę mszą św. odprawioną w kościele Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu przy ulicy Fredry.

Po mszy św., która odbyła się o godzinie 17:00 złożone zostały kwiaty pod pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru, gdzie uczczona została pamięć 96 ofiar tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku.

W poniedziałek o godzinie 10:00 obchody odbywać się będą na lotnisku wojskowym w Krzesinach. Złożone zostaną kwiaty pod tablicami upamiętniającymi parę prezydencką Lecha i Marię Kaczyńskich oraz pod pomnikiem dowódcy Sił Powietrznych generała Andrzeja Błasika.

Z kolei we wtorek, 10 kwietnia odbywać się będą państwowe uroczystości w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w których udział weźmie wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Również we wtorek w Kaliszu o godzinie 17:00 wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg złoży w imieniu premiera i prezydenta RP kwiaty na grobie Gabrieli Zych, jednej z 96 ofiar katastrofy smoleńskiej, prezes kaliskiego Stowarzyszenia Rodzina Katyńska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro