Reklama
Reklama

Rusza żużlowy sezon. Skorpiony celują wyżej niż rok wcześniej

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

- Mam nadzieję, że wynik będzie jeszcze lepszy niż w sezonie 2017 - mówił przed inauguracją rozgrywek Arkadiusz Ładziński, prezes Skorpionów.

Iveston PSŻ Poznań - pod taką nazwą zespół z Golęcina przystąpi do rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. W debiutanckim sezonie drużynie Tomasza Bajerskiego udało się awansować do fazy play-off. Zimą udało się utrzymać kluczowych zawodników, a także wzmocnić m.in. Davidem Bellego. Nie dziwi więc, że apetyty działaczy i kibiców Skorpionów są większe niż 12 miesięcy temu.
PSŻ cały czas rozwija się marketingowo i nie ukrywa, że chce być drugą siłą sportowa miasta. Prezes Ładziński szansy dla żużla upatruje m.in. w zakazie handlu w niedzielę. W tym roku kilka z nich zbiegnie się z terminami spotkań na Golęcinie. - Ludzie będą mogli wówczas wybrać się całymi rodzinami na nasz mecz - przekonywał.
W trosce o komfort kibiców w stadionowym cateringu wprowadzono system żetonów. Ma to usprawnić wydawanie piwa, kiełbas czy zimnych napojów. Władze klubu deklarują, że nie będą drenować kieszeni fanów. Za "giętą z grilla" zapłacimy 8 zł, a za "złocisty trunek" 6 zł.
Catering cateringiem, ale dla kibiców najważniejsze są wyniki (te wkrótce będzie można śledzić na specjalnej tablicy, której do tej pory na Golęcinie brakowało). - Karierę zakończył Daniel Pytel, więc grono polskich seniorów się zawęziło - przyznał trener Bajerski. W awizowanym składzie na mecz z Kolejarzem Opole znaleźli się Mateusz Borowicz i Marcel Kajzer. W odwodzie czeka jednak Michał Łopaczewski i jeżeli podczas piątkowego sparingu z Lokomotivem Daugavpils (16:30, wstęp wolny) pokaże się z dobrej strony, to może zastąpić Kajzera.
Niespodzianek nie będzie wśród obcokrajowców. Na początku sezonu szansę dostaną Bellego, Władimir Borodulin i Fredrik Jakobsen. Sztab liczy na bezcenne punkty juniorów, a niezłą formą zdążył już błysnać Kevin Fajfer.
Pierwszy egzamin czeka Skorpiony w niedzielę. Gospodarze będą musieli udźwignąć rolę faworyta w starciu z OK Kolejarzem Opole. Początek spotkania o 15:45. Normalne bilety można nabywać w cenie 25 złotych. Kobiety, młodzież ucząca się do 26. roku życia oraz emeryci i renciści upoważnieni są do zakupu wejściówek ulgowych (15 zł). Dzieci do lat 12. wejdą na stadion za symboliczną złotówkę.

Mecz Iveston PSŻ - OK Kolejarz śledzić będą kamery telewizji WTK. Retransmisje spotkania zostaną wyemitowane 9 i 11 kwietnia o godz. 21:30.

  • Aktualizacja
    piątek, 6.04.2018 r., godz. 22.36
    Aktualizacja
    piątek, 6.04.2018 r., godz. 22.36
    Na zdjęciach sobotni sparing z Lokomotivem. PSŻ zwyciężył w nim 52:38.

Komentarze niedostępne ze względu na przeciążenie serwera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro