Reklama

10 lat Wyższej Szkoły Robienia Hałasu

fot. FB WSRH
fot. FB WSRH

Już w ten piątek kontrowersyjny duet poznańskich raperów obchodzić będzie dekadę działalności. Jubileuszowi towarzyszy koncert w klubie 9stóp.

Poznańscy raperzy zyskali sobie popularność dzięki hardkorowo-rapowemu brzmieniu i bezkompromisowej, miejscami obrazoburczej narracji, którymi raczą słuchaczy zarówno w ramach działalności pod szyldem WSRH, jak i na solowych projektach. Pod wspólna nazwą zadebiutowali legendarnym dziś już mikstejpem w 2008 r. Na długogrający, oficjalnie wydany krążek pt. Szkoła wyrzutków kazali czekać swoim słuchaczom cztery lata. Następnego albumu jak dotąd nie było, natomiast artyści zdecydowali się wydać trzy minialbumy składające się na trylogię, wydawane w odstępie około pół roku. Przez cały czas funkcjonowania WSRH obaj jego członkowie udzielali się także na solowych projektach. Swoje płyty wydał zarówno Shellerini, jak i Słoń, znany także z tworzenia duetu z producentem Mikserem Demonologia, w ramach którego poznańskl raper daje upust swoim fascynacjom horrorami i ezoteryką.

Zespół, w którego skład wchodzą Shellerini i Słoń przez dziesięć lat swojej działalności zdołał skupić wokół siebie szeroką publiczność w całym kraju. Jak bardzo szeroką, świadczą chociażby liczby facebookowych fanów, które przyprawiają o zazdrość niejedną mainstreamową gwiazdę. Fanpage WSRH zebrał jak dotąd 123 tysiące sympatyków, natomiast profile poszczególnych artystów dodatkowe 365 tysięcy, w przypadku Słonia oraz 141 tysięcy, jeśli chodzi o Shelleriniego. Popularność Wyższej Szkoły Robienia Hałasu wśród przedstawicieli młodego pokolenia przypomina niekiedy zjawisko nie tylko muzyczne, ale i kulturowe.

Jubileuszowa impreza odbędzie się w piątkowy wieczór, w Klubie 9stóp, przy ul. Piatkowskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro