Reklama
Reklama

Most Lecha do rozbiórki. Ogłoszono przetarg

fot. Rzuwig, Wikipedia
fot. Rzuwig, Wikipedia

Wybudowany w latach 50-tych most wymaga gruntownej przebudowy - głównie z uwagi na jego stan techniczny, ale także w związku z planami poszerzenia jezdni.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, którego przedmiotem jest północna nitka mostu. Zamówienie obejmuje całkowitą rozbiórkę starego obiektu i zastąpienie go nowym. Inwestycja wpisuje się w program "Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi krajowej nr 92 w Poznaniu", a także ma stać się częścią już istniejącej sieci dróg. Wschodnia część inwestycji ma zostać połączona z już istniejącym skrzyżowaniem ulicy Bałtyckiej z ulicami Hlonda i Chemicznej.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Czas na zgłaszanie ofert w ramach ogłoszonego właśnie przetargu potrwa do 10 maja 2018 r. Jego zwycięzca na realizację zadania będzie miał 790 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy, z czego 730 dni przeznaczone ma być na prace budowlane, a 60 na rozliczenie.

W związku z planowanymi pracami można spodziewać się licznych utrudnień komunikacyjnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro