Reklama

W sobotę plac Dworcowy zostanie zamknięty. Zmiany w transporcie publicznym

fot. ZTM
fot. ZTM

W związku z zamknięciem placu, autobusy linii nr 59 i 68 zamiast dojeżdżać do dworca Poznań Główny, będą kończyły kurs przy rondzie Kaponiera.

Autobusy linii nr 59 linii nr 59 od kursu o godz. 6.39 z lotniska do kursu o 22.15 z lotniska włącznie nie będą dojeżdżały do końca swojej normalnej trasy, za to kończyć ją na rondzie Kaponiera. Podobnie w przypadku linii nr 68 - kursy niedojeżdżające do Poznania Głównego zaczną się o 6:40 z Podolan, natomiast skończą się tym o 22:00 również z Podolan.

Zamknięcie ruchu na pl. Dworcowym i ul. Dworcowej wpływa także na zmiany w układzie przystanków. Przystankiem końcowym dla linii nr 59 będzie przystanek "Rondo Kaponiera" na ul. Zwierzynieckiej przy domu studenckim "Jowita", zaś początkowym przystanek tymczasowy na ul. Święty Marcin za wylotem z ul. Dworcowej. Jeśli chodzi o linię nr 68, to końcem jej trasy ma być przystanek tymczasowy na ul. Święty Marcin za wylotem z ul. Dworcowej, natomiast początkowym będzie przystanek "Rondo Kaponiera" na ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure.

Ostatnie kursy, po godz. 22, a także linie nocne kończące bieg na pl. Dworcowym będą już kursowały normalnie.Przy okazji ZTM przypomina, że od nocy z piątku, 6 na sobotę, 7 kwietnia prowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych kursujących na Smochowicach oraz do Kiekrza, Rokietnicy i Tarnowa Podgórnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro