Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak zaprasza samorządowców z całego kraju do podpisania "Karty dla kultury"

fot. CK ZAMEK
fot. CK ZAMEK

Przy okazji III NieKongresu Animatorów Kultury, który odbędzie się w ZAMKU, dojdzie do spotkania przedstawicieli samorządów z całego kraju.

Coroczny NieKongres zrzesza animatorów i organizatorów życia kulturalnego. W dniach 9-11 kwietnia w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu odbędzie się jego trzecia edycja, tym razem pod hasłem "Siła współpracy". Ciekawym punktem, już na samym starcie wydarzenia, ma być spotkanie przedstawicieli lokalnych władz z całego kraju, którzy do Poznania przybędą na zaproszenie prezydenta Jacka Jaśkowiaka, właśnie po to, by podpisać "Kartę dla kultury".

Karta jest zbiorem zasad współdziałania animatorów kultury z samorządami, które powstały w toku uzgodnień i dyskusji, jakie przez ostatnie kilka miesięcy prowadzono wspólnymi siłami Forum Kraków, Miasta Poznań i Centrum Kultury ZAMEK. Karta zawiera 10 zasad, które określają także rolę kultury w życiu społecznym. Dla przykładu, pierwsza z nich brzmi: "Kultura nadaje sens procesowi rozwoju miast, wsi i regionów, a animacja i edukacja kulturowa budują kompetencje do aktywnego uczestnictwa w tym procesie".

Do podpisania dokumentu zaproszono samorządowców wszystkich szczebli z całego kraju. Oczywiście, aktowi zatwierdzenia towarzyszyć będzie debata na temat współpracy w ramach kultury różnych podmiotów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
5.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro