Reklama

Trasa na Naramowice: zapowiedziano kontrolę inwestycji

Wizualizacja | fot. UMP
Wizualizacja | fot. UMP

Kontrola zostanie przeprowadzona przez Komisję Rewizyjną Rady Miasta Poznania.

Przypomnijmy zgodnie z zapowiedziami nową trasą mamy dojechać na Naramowice w 2022 roku. Budowa ma kosztować blisko 460 milionów, z czego niemal 110 pochodzi z Unii Europejskiej. Budowa trasy, która ma się rozpocząć jesienią i jest jedną z największych planowanych inwestycji miasta. Jak już wielokrotnie informowaliśmy przez cały czas trwają przygotowania do inwestycji - między innymi zaczęły się badania geodezyjne terenu, informowaliśmy też o tym, że są pierwsze porozumienia w sprawie wykupu działek od mieszkańców.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Dziś Radio Poznań poinformowało, że jeszcze zanim ruszy budowa Komisja Rewizyjna Rady Miasta Poznania zamierza przeprowadzić kontrolę między innymi dotyczącą procesu przygotowania inwestycji. Nie chcielibyśmy, żeby ktoś za kilka, a może kilkanaście lat powiedział, że radni tego nie przypilnowali. Tramwaju jeszcze nie ma, więc trudno to kontrolować. Zależy nam jednak na tym, aby nie powtórzyły się błędy z ronda Kaponiera - zapowiedziała w rozmowie z dziennikarzami Radia Poznań Klaudia Strzelecka z PIS. Nie wiem co przewodnicząca komisji chce sprawdzać. Z tego, co wiemy wszystko idzie zgodnie z planem - komentowała z kolei radna Małgorzata Dudzic - Biskupska z PO.

Kontrola ma potrwać do września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro