Wyjazdowa porażka Warty Poznań. Zieloni zmarnowali dwa rzuty karne

Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa piłkarzy Warty Poznań do Rybnika. Zieloni przegrali 0:1 z tamtejszym ROW 1964.

Było to zaległe spotkanie 20. kolejki. W pierwotnym terminie organizatorom przeszkodziły warunki atmosferyczne.

Gospodarze już w 7. minucie objęli prowadzenie. Goście potrzebowali trochę czasu na złapanie odpowiedniego rytmu, ale mniej więcej od 20. minuty dominowali na placu gry i wywalczyli sobie kilka dogodnych okazji, na czele z dwoma rzutami karnymi. Niestety, w obu przypadkach lepszy od strzelców okazał się golkiper rybnickiej drużyny.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż przeważali piłkarze Petra Nemca, ale ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Ostatecznie zdobyta przez Musiolika bramka dała gospodarzom zwycięstwo.

W 22 meczach Warta zdobyła 39 punktów, co daje obecnie 3. lokatę w tabeli II ligi, ale legitymujący się takim samym dorobkiem ŁKS Łódź ma za sobą o jedno spotkanie mniej.

W najbliższą niedzielę Zieloni podejmą Stal Stalowa Wola. Początek spotkania o 15:00.

ROW 1964 Rybnik - Warta Poznań 1:0 (1:0)

ROW 1964 Rybnik: Rosa - Gojny, Polok, Jary, Kujawa, Tkocz, Spratek, Wasiluk, Kalisz, Musiollik, Brychlik

Warta Poznań: Lis - Patrzykat, Dejewski, Kieliba, Kiełb, Marciniak, Brzostowski, Sanocki, Janicki, Kita, Piceluk

Bramka: Musiolik 7"