Reklama
Reklama

Zlikwidowano jedną z najstarszych Straży Miejskich w Wielkopolsce

Miejscy radni ze Śmigla podjęli w minionym tygodniu decyzję o likwidacji Straży Miejskiej. W praktyce straż nie działała od grudnia, kiedy dwóch zatrudnionych strażników zostało zwolnionych dyscyplinarnie.

Śmigielska Straż Miejska została powołana w 1991 roku i była jedną z pierwszych tego typu formacji w Wielkopolsce. Podobnie jak inne tego typu formacje, straż wzbudzała przez lata kontrowersje wśród mieszkańców, a jej rzeczywisty koniec nastąpił w grudniu ubiegłego roku. Ujawniono wówczas liczne nieprawidłowości w funkcjonowaniu, a z informacji lokalnych mediów wynika, że chodzi między innymi o kradzież paliwa. Obaj zatrudnieni strażnicy zostali wówczas dyscyplinarnie zwolnieni.

W minionym tygodniu podjęto natomiast decyzję o całkowitej likwidacji formacji -Likwidacja Straży Miejskiej Śmigla nie wpłynie na obniżenie bezpieczeństwa mieszkańców, ponieważ nie spełnia odpowiednio swej roli. Zadania wykonywane dotychczas przez Straż Miejską Śmigla wykonuje od ok. czterech miesięcy policja jak i komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego Śmigla, w związku z tym nie jest potrzebne funkcjonowanie dodatkowej jednostki. Nie bez znaczenia są koszty funkcjonowania Straży Miejskiej oraz głosy mieszkańców, że Straż Miejska jest niepotrzebna - napisano w uzasadnieniu do uchwały.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro