Reklama
Reklama

Inflancka: część mieszkańców spędziła noc poza swoimi mieszkaniami

fot. UMP
fot. UMP

Od piątku na ulicy Inflanckiej trwa akcja służb. Według nieoficjalnych informacji w jednym z mieszkań bloku miał się zabarykadować mężczyzna, który może być niebezpieczny.

Policja przez cały czas nie udziela informacji w sprawie. Jak już wcześniej informowaliśmy według nieoficjalnych informacji w jednym z ratajskich bloków miał się zabarykadować mężczyzna. Miał on pokłócić się wcześniej z bliską osobą. RMF24.pl donosi też, że mężczyzna jest uzbrojony.

Z bloku na ulicy Inflanckiej już w piątek ewakuowana została część mieszkańców. MPK informuje, że wieczorem w tym miejscu podstawiony został jeden autobus. Dziś o godzinie 7:00 nasz autobus został z tego miejsca zwolniony - mówi kierownik ruchu CNR MPK.

Po godz. 23 Centrum Zarządzania Kryzysowego podstawiło autobus MPK i wydano pakiety dla ewakuowanych - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, który przyjechał na miejsce akcji. Część osób udała się do swoich bliskich. Następnie osoby przebywające w autobusie zostały przewiezione na komisariat policji, a później - po godz 6 rano - do salki w kościele pw. Najświętszej Bogurodzicy Maryi, gdzie dzięki uprzejmości proboszcza mogli coś zjeść. Obecnie wszyscy ewakuowani są bezpieczni i przebywają u rodzin i bliskich - dodaje.

  • Aktualizacja
    sobota, 31.03.2018 r., godz. 10.54
    Aktualizacja
    sobota, 31.03.2018 r., godz. 10.54
    Jak informuje biuro prasowe UMP władze miasta są cały czas w kontakcie z policją. Informacje o przebiegu działań na bieżąco otrzymuje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro