Patrycja Piechowiak zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów

Patrycja Piechowiak wróci z Bukaresztu z brązowym medalem mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów.

Zawodniczka LKS "Budowlani Całus" Nowy Tomyśl rywalizowała w kategorii do 69 kilogramów. W rwaniu zaliczyła 93, 96 i 98 kilogramów a w podrzucie 112 i 117 kg.

215 kg w dwuboju dało pochodzącej z Grodziska zawodniczce brązowy medal. Na najwyższym stopniu podium stanęła Szwedka Patricia Strenius, srebro wywalczyła Giorgia Bordignion z Włoch.

Dla Piechowiak to największy sukces w karierze. Wcześniej zdobywała już medale na imprezach rangi mistrzostw świata, ale tylko w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. Ma za sobą również występ na igrzyskach olimpijskich.