Reklama
Reklama

Poznań policzy rowerzystów: specjalne urządzenie stanęło na placu Wolności

fot. ZDM
fot. ZDM

Wkrótce wszyscy mieszkańcy miasta będą mogli poznać liczbę rowerzystów przejeżdżających przez plac Wolności.

W pobliżu Arkadii stanęło specjalne urządzenie, wyposażone w dwa wyświetlacze. Jeden pokazywać będzie liczbę rowerzystów, którzy przejechali w tym miejscu konkretnego dnia, a drugi sumę jednośladów od początku roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Pomiary dokonywane są automatycznie dzięki pętlom indukcyjnym zamontowanym w nawierzchni jezdni. Są one analizowane i filtrowane, tak by nie zliczać innych pojazdów, jak samochody czy motocykle. Przejazdy nie są też rejestrowane gdy prędkość jest zbyt niska lub zbyt wysoka. Pętle są w stanie wykryć wszystkie rodzaje rowerów za wyjątkiem tych wykonanych z włókna węglowego - informuje ZDM.

Od kolejnego tygodnia dane będą publikowane w formie wykresów również na stronie internetowej ZDM. Dzięki temu będzie można sprawdzić które dni i godziny cieszą się największym powodzeniem wśród rowerzystów.

Miasto planuje instalację kolejnych tego typu urządzeń. Podobne liczniki można znaleźć m.in. w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Montrealu, Strasburgu czy Hanowerze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro