Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Tak przebiegała realizacja kolejnego odcinka Wartostrady. Zobacz film

j
piątek, 30.03.2018 r.
godz. 14.45
j | piątek, 30.03.2018 r., godz. 14.45
Tak przebiegała realizacja kolejnego odcinka Wartostrady. Zobacz film
fot. PIM

Prace przy nowym odcinku Wartostrady, jak już wcześniej informowaliśmy zakończyły się w połowie lutego. Dziś Poznańskie Inwestycje Miejskie zaprezentowały film przestawiający realizację drugiego odcinka.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nowy odcinek Wartostrady powstał na poznańskiej Wildzie. Wybudowano go między mostem Królowej Jadwigi i mostem Przemysła I, wzdłuż ulicy Piastowskiej. Inwestycja kosztowała około 3,5 mln złotych. Budowa kolejnego odcinka Wartostrady zakończyła się w połowie lutego.

Głównym celem, tej niemal 2 km inwestycji, było zapewnienie swobodnego i bezkolizyjnego przemieszczania się rowerzystów wzdłuż rzeki Warty, co zwiększa atrakcyjność ruchu rowerowego w tej części miasta. Drugi odcinek Wartostrady ma swój początek w bezpośrednim sąsiedztwie mostu w ciągu ulicy Królowej Jadwigi. Łączy się tam z istniejącą ścieżką rowerową. Kończy się natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie mostu Przemysła I, w ciągu ulicy Hetmańskiej, dowiązując się do istniejącej drogi rowerowej - u stóp nasypu drogowego ulicy Hetmańskiej – informuje PIM.

Jak już wcześniej informowaliśmy w drugiej połowie roku powstanie fragment drogi od mostu Królowej Jadwigi do Czartorii, na nadwarciańskich łąkach, a do 2021 roku ma powstać odcinek łączący Wartostradę z Jeziorem Maltańskim. Będzie przebiegać pod ulicą Jana Pawła II - Śluzą Cybińską.

Reklama