Reklama
Reklama

Plac Kazimierza Nowakowskiego zyska nowe życie [WIZUALIZACJE]

fot. zzm poznan
fot. zzm poznan

Zarząd Zieleni Miejskiej przystępuje do przebudowy parku położonego pomiędzy ul. Białą, Niecałą, Grunwaldzką, a Przybyszewskiego.

Park nie był modernizowany od wielu lat. Jego centralna atrakcja, czyli wysypany żwirem plac stanowił raczej wątpliwą zachętę do dłuższego pobytu w tym zielonym przybytku, za to służył głównie jako ciąg komunikacyjny, wykorzystywany jako skrót pomiędzy ul. Przybyszewskiego, a Grunwaldzką. Większym zainteresowaniem cieszyła się wyłącznie cześć placu wyposażona w plac zabaw i zewnętrzną siłownię.

Właśnie w związku z chęcią polepszenia jakości przestrzeni publicznej i lepszego wykorzystania jej przez lokalne społeczności poznański Zarząd Zieleni Miejskiej przystąpił do przebudowy placu. Aktualnie realizowany projekt przebudowy parku zakłada utworzenie głównego wejścia na teren placu od skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Przybyszewskiego. Mają tam zostać ustawione ławki, stojaki na rowery, planowane jest utworzenie toalety. Jednak to nie jedyne planowane wejście do parku. Będzie można się tam dostać także od ul. Białej i ul. Niecałej. Chodniki mają być wykonane z z nawierzchni mineralnej typu Hanse Grand i doprowadzić m.in. do placu centralnego na którym zaplanowano miejsca do gier w szachy, karty.

Modernizacja placu zabaw ma przebiegać pod hasłem ZABUNKROWANI, co koresponduje z historią placu, gdzie mieścił się stary schron. Obecnie istniejącą siłownię planuje się przenieść w pobliże ul. Niecałej.Na czas przebudowa placu, został on zagrodzony i jest niedostępny. Koniec modernizacji przewiduje się na koniec lipca.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro