Reklama
Reklama

Potentat branży IT otwiera siedzibę w Poznaniu

Brytyjska firma Computacenter, jeden z czołowych niezależnych dostawców usług IT zakłada w Poznaniu centrum obsługi, w którym pracę znaleźć ma nawet 200 osób.

Computacenter jest dostawcą usług związanych z precyzyjnie zaadresowanym, aktywnym wsparciem klienta, zajmuje się obsługą klientów pod kątem IT, budowaniem dla nich strategii technologicznych, optymalizacją wydajności i usprawnieniem zarządzania. Nowe poznańskie biuro ma skupić się na klientach niemieckojęzycznych.

- Decyzja Computacenter o rozwoju działalności w Poznaniu potwierdza, że inicjatywy wdrażane przez Miasto Poznań, takie jak promocja nauki języka niemieckiego, są potrzebne i dobrze odbierane przez inwestorów - mówi Katarzyna Sobocińska, zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Słowa Sobocińskiej znajdują potwierdzenie w stanowisku firmy odpowiedzialnej za otwarcie biura, wynajętej przez brytyjskiego potentata. - Inwestor finalnie wybrał Poznań ze względu na dobry dostęp do wykształconych pracowników - tłumaczy Katarzyna Peto-Ziemkiewicz, Dyrektor Regionalna, Nuvalu Polska.

Dzięki otwarciu biura przez Computacenter pracę może znaleźć wielu utalentowanych młodych ludzi. Wejście brytyjskiej firmy na poznański rynek pracy wpisuje się w tendencję, w ramach której staje się on coraz bardziej technologiczny. W styczniu swoją siedzibę w stolicy Wielkopolski otworzyła się inna firma IT, polsko-irlandzkie Sonalake.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
28.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro