Reklama
Reklama

Grupa rozprowadzająca narkotyki w zakładzie karnym we Wronkach zlikwidowana

fot. policja
fot. policja

Policjanci z CBŚP oraz Biura Spraw Wewnętrznych Służby Więziennej zlikwidowali grupę, która zajmowała się handlem narkotykami w zakładzie karnym we Wronkach.

Z ustaleń śledztwa wynika, że nielegalny proceder był prowadzony na terenie zakładu karnego od wielu lat. Pierwszych zatrzymań dokonano w grudniu 2017 roku -Wówczas zatrzymano 17 podejrzanych, w tym 2 funkcjonariuszy SW i 14 osadzonych w ZK. 15 osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu na terenie zakładu substancji psychotropowych i środków odurzających. Dodatkowo dwaj funkcjonariusze Służby Więziennej usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozić może kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jednemu z nich zarzuca się również przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej - relacjonuje Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Kolejną realizację przeprowadzono w marcu - Zatrzymano dziewięć osób, w tym sześciu mężczyzn, odbywających karę pozbawienia wolności. Podejrzanym zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej wprowadzającej do obrotu środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani - dodaje Liszczyńska.

W sprawie występuje w tej chwili 34 podejrzanych, którzy usłyszeli 45 zarzutów. Wszyscy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro