Reklama
Reklama

Miasto zabezpieczy park Kasprowicza przed nielegalnym parkowaniem

fot. Barbara Raniś
fot. Barbara Raniś

W miniony weekend na terenie parku Kasprowicza odbywał się festiwal Food Trucków, który przyciągnął tłumy zainteresowanych. Niestety część z nich przybyła na imprezę samochodami, które pozostawiano na parkowych alejkach.

Problem samochodów rozjeżdżających park Kasprowicza przy okazji imprez w Arenie i jej okolicach pojawia się od lat, ale po ostatniej imprezie miasto postanowiło powiedzieć dość - Nie możemy pozwalać na to, aby ktoś naruszał przestrzeń parku i wjeżdżał tam samochodem. Dlatego już od dziś Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął montaż słupków, które zabezpieczą wjazd alejkami od strony ulicy Jarochowskiego. Dzięki temu patrole Straży Miejskiej nie będą musiały interweniować w przypadku nielegelnego parkowania tylko będą mogły pełnić służbę w innych miejscach - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

Dodatkowo miasto zamierza zobowiązać organizatorów imprez do zwrócenia większej uwagi na utrzymanie czystości -Mowa tu m.in. o odpowiednim dostosowaniu liczby kontenerów na śmieci do liczby uczestników danego wydarzenia. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza w momencie, gdy impreza ma charakter kulinarny - mówi Wiśniewski.

Miasto zachęca też kierowców do korzystania z parkingów przy ulicy Reymonta oraz Matejki, a także korzystania z komunikacji miejskiej, która umożliwia dojazd do parku z różnych rejonów Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro