Reklama
Reklama

Śnieżne święta w Wielkopolsce? Jest ostrzeżenie IMGW

Tak było w Wielkanoc w Poznaniu w 2013 roku | fot. Renata Balcerzak

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o opadach śniegu.

Jak czytamy w komunikacie, śnieg może padać od północy do 11.00 w czwartek na terenie subregionu pilskiego, a więc na północy Wielkopolski. - Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm do 8 cm. Silny wiatr w porywach do 55 km/h może powodować zawieje śnieżne - informuje IMGW.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Obecnie śnieg pada m.in. w województwie lubuskim. W samym Poznaniu w środę i czwartek mogą wystąpić opady, ale deszczu. Choć do Wielkanocy zostało jeszcze kilka dni, aktualne prognozy wskazują na to, że śnieg, który spadnie na północy regionu, nie utrzyma się do świąt.

Wielkanoc w Poznaniu upłynie pod znakiem zmiennej aury. W Wielki Piątek ma być nawet 11 stopni Celsjusza i sporo słońca na niebie. W sobotę temperatura spadnie do 8 stopni, będzie też padać deszcz. Niedziela przyniesie ponownie ochłodzenie - do 4 stopni. Znowu możemy się spodziewać opadów deszczu. Nieznacznie lepiej będzie w Lany Poniedziałek - na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 stopni, ale nie powinno padać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro