Reklama
Reklama

W dwa dni policjanci skontrolowali 2707 aut. Wystawiono 1414 mandatów za przekroczenie prędkości

W czwartek i piątek w całej Wielkopolsce odbywała się akcja "Prędkość - zero tolerancji".

Jak informuje policja, w ciągu dwóch dni w województwie policjanci przeprowadzili kontrolę 2707 pojazdów. Łącznie wystawiono 1952 mandaty, z czego 1414, a więc większość, za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo zatrzymano 14 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h oraz 151 dowodów rejestracyjnych za nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów. Dodatkowo w piątek przeprowadzono 1153 kontrole trzeźwości wśród kierowców. Trzy osoby jechały autem pod wpływem alkoholu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


W powiecie poznańskim skontrolowano 207 pojazdów. 72 kierowców zostało ukaranych mandatami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

- Tego typu akcje będą sukcesywnie powtarzane, aby uświadamiać kierowcom konsekwencje, wynikające z nieprzestrzegania przepisów drogowych i jazdy z nadmierną prędkością, niedostosowaną do panujących warunków atmosferycznych - zaznacza Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro