Reklama

Żywe motyle ponownie opanują Palmiarnię Poznańską

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Już od najbliższego czwartku w palmiarni wszyscy chętni będą mogli zobaczyć na żywo egzotyczne motyle.

Każdego roku wiosną Palmiarnia Poznańska daje zwiedzającym możliwość obcowania z żywymi motylami. Tak będzie i w tym roku. Od 29 marca, a więc od najbliższego czwartku, w palmiarni trwać będzie pokaz żywych motyli. Będą one latać wśród roślin pawilonu VIII. To niezwykła okazja m.in. do zobaczenia jak wychodzą z poczwarek.

Ale nie tylko motyle będą atrakcją obiektu aż do 29 kwietnia. - Zapraszamy do przyjrzenia się innym owadom, które można na co dzień podziwiać w palmiarni: karaczany (pawilon IX), mrówki (przejście między pawilonem III i Kawiarnią 7 Kontynentów), motyle preparowane w sali dydaktycznej. Dodatkowo będzie można się przyglądać nowo otwartemu hotelowi dla pszczół, który stanął przed Palmiarnią Poznańską - zapowiada Kaja Friedrich z palmiarni.

Wystawę będzie można podziwiać w ramach biletu wstępu do obiektu. Palmiarnia jest otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00 - 17.00. Wyjątkowo 1 i 2 kwietnia zwiedzanie można planować aż do 18.00. Bilety kosztują 10 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro