Rugby: ruszyła runda wiosenna. Dobre występy poznańskich drużyn

Pierwszy weekend kalendarzowej wiosny oznaczał wznowienie rywalizacji żeńskich i męskich drużyn rugby.

Obie sekcje Posnanii Poznań solidnie przepracowały okres zimowy i mają na ten rok bardzo ambitne cele. W sobotę żeńska drużyna Black Roses była gospodarzem III turnieju Mistrzostw Polski kobiet w rugby 7, przełożonego na marzec z października ubiegłego roku.

Poznanianki wywalczyły ostatecznie 9 punktów i w 10-zespołowej stawce zajęły 2. lokatę. Zwyciężyły Biało-Zielone Ladies Gdańsk, a podium uzupełniły zawodniczki Legii Warszawa. Na naszych zdjęciach prezentujemy potyczkę Black Roses z legionistkami.

W sumie rozegrano 4 turnieje. W klasyfikacji z 33 punktami prowadzą Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Zespół z Poznania jest drugi i traci do liderek 4 pkt.

Z kolei w Warszawie na stadionie AWF rozegrano VIII Turniej o Puchar Polski w Rugby 7. Swoją siłę pokazali w nim zawodnicy Posnanii, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania i bezdyskusyjnie zajęli pierwszą lokatę. W finale poznaniacy pokonali 31:5 Tytana Gniezno. Posnania zdecydowanie prowadzi również w klasyfikacji generalnej.

W Wielkopolsce trwają ponadto mistrzostwa Europy w rugby do lat 18. Relacje z imprezy można śledzić w telewizji WTK. O godzinie 16:00 na żywo pokazany zostanie mecz Francja-Rumunia.

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!