Reklama
Reklama

Najnowszy Dreamliner LOT-u wylądował na warszawskim lotnisku

fot. PLL LOT
fot. PLL LOT

Z firmowego lotniska Boeinga pod Seattle na warszawskie Okęcie przyleciał w piątek najnowszy samolot LOT-u. To powiększona wersja Dreamlinera, która wykonywać będzie najdłuższe loty przewoźnika.

Polskie Linie Lotnicze LOT były pierwszą linią lotniczą, która korzystała z Dreamlinera i do piątku miały we flocie osiem takich samolotów. Samolot, który w piątek przyleciał do Warszawy, to powiększona wersja 787-9. Maszyna jest o sześć metrów dłuższa od poprzedniego modelu i może pomieścić o czterdziestu pasażerów więcej. Nowe samoloty będą obsługiwały najdłuższe połączenia LOT-u do Toronto, Chicago i Seulu - Dzięki "dziewiątce" będziemy otwierać zupełnie nowe połączenia, poprawiać rentowność i dążyć do pozycji lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej -mówił Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, którego słowa cytuje Gazeta Wyborcza.

W najbliższych tygodniach LOT odbierze jeszcze dwa nowe Dreamlinery, a czwarty dotrze do Polski w przyszłym roku. Władze LOT-u nie poprzestają na tym i chcą, aby do 2020 roku we flocie było co najmniej szesnaście Boeingów 787-9. Już w tej chwili LOT jest pierwszą linią lotniczą, której flota dalekiego zasięgu oparta jest w całości na Dreamlinerach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
1.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro