Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2
Reklama

Przeciwnicy aborcji wyszli na ulice. Dziś w Poznaniu odbył się Biały Marsz

j
sobota, 24.03.2018 r.
godz. 16.15
j | sobota, 24.03.2018 r., godz. 16.15
Przeciwnicy aborcji wyszli na ulice. Dziś w Poznaniu odbył się Biały Marsz
fot. Włodzimierz Hoppel

Biały Marsz w Poznaniu rozpoczął się o godzinie 13. Według organizatorów wzięło w nim udział około tysiąc osób.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Po Czarnym Piątku przeciwników wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji swoją manifestację zapowiedzieli przeciwnicy aborcji. Po raz czternasty będziemy obchodzili w Polsce Narodowy Dzień Życia.W tym roku chcemy szczególnie upomnieć się o pełne prawo do urodzenia się dzieci chorych i taką politykę państwa, która w swoim centrum stawia rodzinę. Będziemy więc domagać się jak najszybszego przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu"Zatrzymaj aborcję" – informowali organizatorzy. Głównym punktem obchodów będzie "Biały Marsz", który przejdzie ulicami Poznania, od Pomnika Armii Poznań do Placu Adama Mickiewicza – dodali.

Zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej: "Narodowy Dzień Życia powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. Dzień ten powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia" – kończą organizatorzy.

Uczestnicy Białego Marszu spotkali się o godzinie 13 pod pomnikiem Armii Poznań skąd przeszli na plac Adama Mickiewicza.

Reklama