Reklama
Reklama

Przeciwnicy aborcji wyszli na ulice. Dziś w Poznaniu odbył się Biały Marsz

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Biały Marsz w Poznaniu rozpoczął się o godzinie 13. Według organizatorów wzięło w nim udział około tysiąc osób.

Po Czarnym Piątku przeciwników wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji swoją manifestację zapowiedzieli przeciwnicy aborcji. Po raz czternasty będziemy obchodzili w Polsce Narodowy Dzień Życia.W tym roku chcemy szczególnie upomnieć się o pełne prawo do urodzenia się dzieci chorych i taką politykę państwa, która w swoim centrum stawia rodzinę. Będziemy więc domagać się jak najszybszego przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu"Zatrzymaj aborcję" - informowali organizatorzy. Głównym punktem obchodów będzie "Biały Marsz", który przejdzie ulicami Poznania, od Pomnika Armii Poznań do Placu Adama Mickiewicza - dodali.

Zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej: "Narodowy Dzień Życia powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. Dzień ten powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia" - kończą organizatorzy.

Uczestnicy Białego Marszu spotkali się o godzinie 13 pod pomnikiem Armii Poznań skąd przeszli na plac Adama Mickiewicza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro