Reklama
Reklama

Poprawił się stan noworodka, który urodził się tuż po ataku nożownika pod Jarocinem

Dziecko oddycha już samodzielnie - nie potrzebuje już respiratora. Stan matki chłopca określany jest jako bardzo dobry.

Po ataku nożownika, do którego doszło w nocy z 14 na 15 marca dziecko urodziło się przez cesarskie ciecie. Chłopiec w bardzo ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. W szpitalu w Jarocinie przebywała jego matka, która wprowadzona była w śpiączkę farmakologiczną. Kobieta w ubiegłą środę została przewieziona do ostrowskiego szpitala.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Dziś lekarze poinformowali, że stan dziecka się poprawił. Nie potrzebuje już respiratora, jego czynności oddechowe są już tylko wspierane. Nie wymaga tlenu, gdyż oddycha powietrzem atmosferycznym. Serce i nerki pracują bez leków, oddaje prawidłowo stolec. Rana na skórze goi się dobrze. Wciąż jeszcze wydobywa się trochę krwi z opłucnej, która została uszkodzona i do której jest podłączony drenaż - powiedziała cytowana przez "Głos Wielkopolski" kierownik oddziału neonatologii ostrowskiego szpitala dr n. med. Katarzyna Bierła.

Stan zdrowia matki określany jest obecnie jako bardzo dobry. Rany cięte zostały zaopatrzone, a pacjentka jest pod stałą opieką psychologa. Pojawiła się u niej laktacja, więc wyłączyliśmy leki, które byłyby przeciwwskazaniem do karmienia piersią. Dziecko będzie mogło być karmione naturalnie - mówi cytowany przez dziennikarzy "Głosu Wielkopolskiego" kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego Tomasz Gostomczyk.

Przypomnijmy. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 marca. 22 letni Eryk J. - były partner kobiety, która była w dziewiątym miesiącu ciąży miał wejść do jednorodzinnego domu, gdzie miał zamordować 59 -letnie małżeństwo i ciężko ranić dwie siostry. Mężczyzna usłyszał już zarzuty - dwa dotyczące morderstwa, dwa kolejne dotyczące usiłowania zabójstwa. 22-latek przyznał się do winy. 22-latek decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro