Reklama
Reklama

Park Rataje: kozioł oporowy "pocięty na żyletki"? PIM odpowiada radnemu Pawlikowi

fot. PIM

Radny Adam Pawlik zaalarmował media, informując, że pocięto kozioł oporowy mający stanąć w Parku Rataje. PIM dementuje i wyjaśnia sytuację.

Polityk PiS, a jednocześnie przewodniczący Doraźnej Komisji Rady Miasta Poznania do spraw powstania Rataje-Parku w Poznaniu wysłał m.in. do naszej redakcji maila, w którym informował o wiadomości SMS przekazanej prezydentowi Maciejowi Wudarskiemu.

"Właśnie dostałem informację, że dziś przed południem został pocięty na żyletki KOZIOŁ OPOROWY, który miał stanąć w Parku-Rataje - dziękuję za współpracę L" - brzmiała wiadomość.

Radny Pawlik podkreślił, że nie doczekał się odpowiedzi, a wspomniany kozioł "był wykonany w technologii nitowanej czego współcześnie się już nie stosuje."

Zdaniem przedstawicieli Poznańskich Inwestycji Miejskich radny wprowadził opinię publiczną w błąd. W ramach umowy darowizny pomiędzy PKP Linie Kolejowe S.A. a Miastem Poznań PKP ma przekazać m.in. szyny, rogatkę, semafor, tarczę ostrzegawczą, a także wspomniany kozioł oporowy.

- Zgodnie z ustaleniami Miasta i Spółki PKP Linie Kolejowe S.A. kozioł oporowy zostanie zamontowany w Parku Rataje, a o tym który konkretnie to będzie kozioł oporowy zadecyduje już kolej. Formułowanie zatem przez pana Pawlika tezy o zniszczeniu urządzenia przeznaczonego Miastu jest dalekim nadużyciem i wprowadzaniem w błąd opinii publicznej - poinformował Krzysztof Kaczanowski z PIM.

Urzędnicy podkreślają ponadto, że radny Pawlik jako członek komisji znał zasady i termin przekazania sprzętu. Ma to nastąpić do końca kwietnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro