Reklama
Reklama

Dżungla strefy umiarkowanej... w kiosku. Takie rzeczy tylko na Śródce

fot. Ośrodek
fot. Ośrodek

W sąsiedztwie słynnego muralu pojawiła się nowa artystyczna instalacja, dzięki której każdy będzie mógł poczuć się, jak w dżungli.

Poznańska Śródka nie od dziś budzi zachwyt ludzi na całym świecie i to nawet tych, którzy nigdy na niej nie byli. Główną przyczyną fali entuzjazmu przetaczającej się raz po raz po sieci jest unikalny mural, który zdobi jedną ze ścian tamtejszej kamienicy. Teraz okolica malunku ma jeszcze jedną atrakcję, a jest nią... stary, nieczynny już kiosk. Nie byłoby w tym nic osobliwego, gdyby nie fakt, że od 17 marca ów kiosk zyskał nowe oblicze i zamienił się w... dżunglę strefy umiarkowanej.

"Dżungla" jest projektem Katarzyny Wąsowskiej i Franciszki Kujawskiej, które swojej inicjatywie nadały nazwę "Ośrodek". Dotychczas kiosk stał opuszczony i pusty, tuż obok słynnego muralu. Teraz zamienił się w prawdziwy gąszcz roślinności. Od 17 marca, od około 12:00 do około 21:00 można wejść do środka, w pozostałych godzinach ekspozycję również da się podziwiać, ale tylko z zewnątrz.

Instalacja będzie dostępna przez dwa miesiące.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro