Reklama

Miejska stacja naprawy rowerów zdewastowana!

fot. twitterowiczka Asia
fot. twitterowiczka Asia

Od października w różnych miejscach Poznania rozlokowane są stacje służące do naprawy rowerów. Dziś rano jedna z nich została znaleziona przewrócona i zepsuta.

Stacja naprawy została zainstalowana na Śródce w październiku za sprawą Zarządu Transportu Miejskiego, na którym też spoczywa obowiązek naprawienia szkody. To sytuacja nie nowa, jak przyznaje Bartosz Trzebiatowski z ZTM-u: - Mieliśmy już jeden podobny przypadek na ul. Książęcej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Skoro sytuacja się powtarza może winna jest jakaś wada konstrukcji? Rzecznik ZTM-u nie przychyla się takim spekulacjom. - Stacje zamontowane są zgodnie ze sztuką. Trudno dociekać przyczyn, przez które zostały one tak potraktowane - mówi Trzebiatowski. Nie sposób wykluczyć, że uszkodzenia powstały w wyniku aktywności chuliganów.

Stacja, wg zapewnieńZTM-u, ma być wkrótce naprawiona. W najbliższym czasie planowane jest też utworzenie 5 kolejnych na terenie całego miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro