Reklama

Już w ten weekend kolejna edycja Tattoo Konwent

fot. materiały prasowe

Pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich w najbliższy weekend staną się areną do prezentacji sztuki tatuaży i jej najbardziej efektownych wytworów.

Cykliczny, dwudniowy event sygnowany znakiem Tattoo Konwent odbywa się rokrocznie w czterech miastach. Wśród nich jest oczywiście Poznań. Wydarzenie za każdym razem gromadzi szerokie grono zainteresowanych, zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających. Trudno się temu dziwić, wszak temat tatuaży jest przy okazji konwentu przerabiany z każdej możliwej strony.

Przez dwa dni imprezy laicy mogą zapoznać się z samą ideą tatuaży, zobaczyć najbardziej efektowne przykłady, porozmawiać z tatuatorami, a także dowiedzieć się o lokalnych salonach i porównać ich ofertę z tym co mają do zaproponowania ich koledzy w innych miastach. W przypadku jeśli ktoś zapragnie malunku na własnym ciele, będzie mógł się umówić na sesję, a nawet wytatuować na miejscu. Ci, którzy tatuaże już mają, mają możliwość pochwalenia się nim i np. wystawienia na konkurs. Dla tatuatorów przewidziano za to seminaria, a także możliwość zakupienia sprzętu.

Konwent nie ogranicza się zresztą do samego tylko tatuowania, a propaguje także rozmaite elementy kulturowo powiązane, jak piercing, projektowanie fryzur, czy mody. Na imprezie nie zabraknie również food tracków i rzemieślniczych piw, a dzieńwieńczyć mają występy tuzów polskiej sceny elektronicznej, takich jak np. Queenz of Steel czy Lua Preta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro