Reklama
Reklama

Pod Krakowem powstaje osiedle dla katolików. Do dyspozycji mieszkańców będzie park różańcowy i kapliczka

fot. mat. inwestora
fot. mat. inwestora

Osiedle Fatimskie powstaje we wsi Krzywaczka pod Krakowem. Pomysłodawcy projektu twierdzą, że inwestycja realizowana jest z bożą pomocą.

O nietypowej inwestycji zlokalizowanej 11 kilometrów od Krakowa donosi Katolicka Agencja Informacyjna - Chcemy zainicjować powstanie dobrego środowiska, ale nie środowiska zamkniętego. Tę inwestycję oddaliśmy w Boże ręce i mamy nadzieję, że rozwinie się ona we właściwym kierunku, zgodnie z pragnieniami serc ludzi, mających podobne wartości. Tu chodzi o tworzenie prawdziwej wspólnoty, a to osiedle jest do tego narzędziem -mówi w rozmowie z KAI Andrzej Sobczyk, pomysłodawca inwestycji. Oprócz typowej infrastruktury takiej jak boisko czy plac zabaw, na terenie osiedla powstanie park różańcowy i kapliczka.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie sześć domów o powierzchni 143 i 173 metrów kwadratowych. Pomysłodawca inwestycji twierdzi, że od początku powstaje ona z bożą pomocą. Ta była potrzebna choćby w trakcie poszukiwania inwestora. Sobczyk twierdzi, że ten zachwycił się pomysłem i podjął decyzję o wejściu w projekt w ciągu jednego dnia.

Nie wiadomo, jakie są ceny mieszkań na osiedlu Fatimskim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro