Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2
Reklama

Ginekolog w Poznaniu dostępny przez całą dobę? „Nie jest tak, że kobiety drzwiami i oknami chcą walić do ginekologa”

j
środa, 21.03.2018 r.
godz. 22.30
j | środa, 21.03.2018 r., godz. 22.30
Ginekolog w Poznaniu dostępny przez całą dobę? „Nie jest tak, że kobiety drzwiami i oknami chcą walić do ginekologa”
fot. jess lis / freeimages.com

O najnowszym pomyśle prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka informowaliśmy już we wtorek. Pomysł nie spodobał się radnym PiS.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prezydent twierdzi, że taka pomoc jest potrzebna kobietom. Ta potrzeba staje się jeszcze bardziej aktualna po wprowadzeniu przez rządzących recept na antykoncepcję awaryjną - czyli tzw. pigułkę "dzień po". Prezydent po prostu wsłuchuje się w głosy kobiet. Te kwestie są ostatnio gorącym tematem w całym kraju. Prezydent słyszał takie wnioski także podczas kongresu kobiet organizowanego w Poznaniu i postanowił wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom – mówi Hanna Surma, rzecznik prezydenta Poznania i UMP.

Politycy PiS krytykują prezydenta. Nie jest tak, że kobiety drzwiami i oknami chcą walić do ginekologa – to jest nieprawda – mówi Lidia Dudziak, radna PiS. Raczej ludzie potrzebowaliby na przykład stomatologa. Nie każdego stać na to, żeby sobie naprawić ząb. Więc bardzo chętnie chciałabym, żeby biedniejsi ludzie, mniej zamożni mogli mieć cały czas taką pomoc – dodaje.

Za finansowaniem takiego dyżuru z miejskich pieniędzy są radni koalicji PO i lewicy. Gdyby inaczej traktowano kobiety – władza nasza obecna w Sejmie – pewnie pomysł by się nie pojawił – mówi Halina Owsianna, radna Zjednoczonej Lewicy. To jest głównie skierowane do młodych kobiet, które z wiadomych względów potrzebują o różnej porze dnia i nocy, a liczą się tu czasem i godziny opieki – dodaje.

Dyżur pełniliby lekarze POSUM na Winogradach. W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych jest opracowywany program tego dyżuru ginekologicznego. Za mniej więcej dwa miesiące powinniśmy znać szczegóły. Założeniem jest całodobowy dyżur – dodaje Surma. O uruchomieniu dyżurów zdecydują miejscy radni.

Prezydent chce, by 24-godzinny ginekolog był dostępny już od września.

Reklama