Reklama
Reklama

Tragedia pod Jarocinem: noworodek, który urodził się tuż po ataku nożownika jest już z matką

Matka noworodka, która przebywała do tej pory w jarocińskim szpitalu została przewieziona do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie cały czas o życie walczy jej dziecko.

Chłopiec urodził się już po ataku nożownika wówczas lekarze podjęli decyzję o cesarskim cięciu. W szpitalu w Jarocinie przebywała jego 25- letnia matka, która wprowadzona była w śpiączkę farmakologiczną. 25-letnia kobieta zaatakowana w zeszłym tygodniu nożem w Cerekwicy Starej (woj. wielkopolskie) została w środę przewieziona do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, w którym przebywa jej dziecko - poinformował w rozmowie z TVN24 prezes jarocińskiego szpitala Leszek Mazurek.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Noworodek - jak podkreślają lekarze ze Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim nadal jest w bardzo poważnym stanie. Po ranie kłutej przeszło też operację. Noworodek przeżył głębokie niedotlenienie spowodowane zaburzeniami krążenia matczyno-płodowego spowodowanego urazem u matki - tłumaczyła w ubiegłym tygodniu dr Katarzyna Bierła, ordynator Oddziału Neonatologicznego Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Dr Bierła mówiła dziś w rozmowie z portalem TVN24, że stan dziecka jest nadal ciężki, ale stabilny. Wydolność jego serca jest dobra, ciśnienie krwi jest prawidłowe. Oddycha za pomocą respiratora, ale pojawiły się już własne oddechy u noworodka - mówiła ordynator. Zauważamy nieprawidłowe odruchy neurologiczne - dodała.

Przypomnijmy. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. 22 letni Eryk J. - były partner kobiety, która była w dziewiątym miesiącu ciąży miał wejść do jednorodzinnego domu. Gdzie miał zamordować 59 -letnie małżeństwo i ciężko ranić dwie siostry. Mężczyzna usłyszał już zarzuty - dwa dotyczące morderstwa, dwa kolejne dotyczące usiłowania zabójstwa. 22-latek przyznał się do winy. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro