Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Tragedia pod Jarocinem: noworodek, który urodził się tuż po ataku nożownika jest już z matką

j
środa, 21.03.2018 r.
godz. 22.15
j | środa, 21.03.2018 r., godz. 22.15
Tragedia pod Jarocinem: noworodek, który urodził się tuż po ataku nożownika jest już z matką

Matka noworodka, która przebywała do tej pory w jarocińskim szpitalu została przewieziona do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie cały czas o życie walczy jej dziecko.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Chłopiec urodził się już po ataku nożownika wówczas lekarze podjęli decyzję o cesarskim cięciu. W szpitalu w Jarocinie przebywała jego 25- letnia matka, która wprowadzona była w śpiączkę farmakologiczną. 25-letnia kobieta zaatakowana w zeszłym tygodniu nożem w Cerekwicy Starej (woj. wielkopolskie) została w środę przewieziona do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, w którym przebywa jej dziecko - poinformował w rozmowie z TVN24 prezes jarocińskiego szpitala Leszek Mazurek.

Noworodek - jak podkreślają lekarze ze Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim nadal jest w bardzo poważnym stanie. Po ranie kłutej przeszło też operację. Noworodek przeżył głębokie niedotlenienie spowodowane zaburzeniami krążenia matczyno-płodowego spowodowanego urazem u matki – tłumaczyła w ubiegłym tygodniu dr Katarzyna Bierła, ordynator Oddziału Neonatologicznego Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Dr Bierła mówiła dziś w rozmowie z portalem TVN24, że stan dziecka jest nadal ciężki, ale stabilny. Wydolność jego serca jest dobra, ciśnienie krwi jest prawidłowe. Oddycha za pomocą respiratora, ale pojawiły się już własne oddechy u noworodka – mówiła ordynator. Zauważamy nieprawidłowe odruchy neurologiczne – dodała.

Przypomnijmy. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. 22 letni Eryk J. - były partner kobiety, która była w dziewiątym miesiącu ciąży miał wejść do jednorodzinnego domu. Gdzie miał zamordować 59 -letnie małżeństwo i ciężko ranić dwie siostry. Mężczyzna usłyszał już zarzuty - dwa dotyczące morderstwa, dwa kolejne dotyczące usiłowania zabójstwa. 22-latek przyznał się do winy. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Reklama