Reklama
Reklama

Dąbrowskiego: korki i utrudnienia do Wielkanocy

fot. ZDM

Od wtorku na ulicy Dąbrowskiego, mniej więcej między ulicami Lotniczą i Przelot, prowadzone są roboty drogowe.

Niestety tworzą się tu korki na jezdni w kierunku centrum Poznania. Zarząd Dróg Miejskich informuje, że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych inwestycja powinna się zakończyć jeszcze przed Wielkanocą.

- Zniszczona jezdnia (ok. 600 metrów) na odcinku od posesji nr 326 do przystanku autobusowego przy ulicy Przelot w Poznaniu zostanie sfrezowana i oczyszczona. Następnie drogowcy z Zakładu Robót Drogowych ułożą dwie warstwy asfaltobetonu - warstwę wiążącą i ścieralną - wyjaśnia ZDM.

Kierowcy muszą się liczyć z tym, że w godzinach 9.00 - 20.00 wygradzane tu będą poszczególne pasy ruchu. W czwartek zaplanowano układanie warstwy wiążącej na prawym pasie trasy, a w piątek na lewym. W poniedziałek na lewym pasie pojawi się warstwa ścieralna, a we wtorek na prawym pasie. Dodatkowo tego dnia odbędzie się frezowanie prawego pasa na odcinku od posesji nr 326 do wysokości ul. Pilotów. Na 28 marca zaplanowano układanie warstwy wiążącej i ścieralnej na prawym pasie na odcinku od posesji nr 326 do wysokości ul. Pilotów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro