Reklama

Poznań: od czwartku wzmożone kontrole na ulicach

Wraca akcja policji "Prędkość - zero tolerancji".

W marcu ubiegłego roku w Wielkopolsce pierwszy raz odbyła się policyjna akcja "Prędkość - zero tolerancji", w trakcie której przez 6 dni skontrolowano 2300 pojazdów. Prawie 650 kierowców ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości, ale konsekwencji było więcej - m.in. zabrane prawa jazdy czy zatrzymane dowody rejestracyjne.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


W czwartek i piątek w całym województwie ponownie odbędzie się akcja wymierzona w kierowców, którzy nie stosują się do przepisów. - Nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości, do obowiązujących norm prawnych kodeksu drogowego bądź do panujących na drogach warunków atmosferycznych, może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia. Policjanci będą rozliczać wszystkich z nieodpowiedzialnej jazdy, nakładając surowe kary za wykroczenia drogowe - zapowiada Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro