Reklama
Reklama

Powstanie poznańska edycja gry Monopoly. Mieszkańcy będą mieli wpływ na wygląd planszy

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Już dziś informowaliśmy na naszych łamach o poznańskiej edycji gry Monopoly. Za nami oficjalne rozpoczęcie prac nad grą.

Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier planszowych świata, która doczekała się wielu różnych wersji tematycznych. Do tej pory gracze mogli zagrać na planszy prezentującej Nowy Jork, Londyn, Sydney, ale również polskie miasta takie jak Gdańsk, Wrocław, Kraków. Teraz gracze będą mogli zagrać w wersję poznańską - Chcemy pokazać mieszkańcom miejsca, w których się uczą, żyją, pracują na co dzień - mówi Karina Nelka, koordynatorka projektu.

Jak już informowaliśmy, to poznaniacy wskażą część miejsc, które pojawią się na planszy - Będą głosowali na najdroższe pole na planszy, pierwsze pole na planszy, ale mieszkańcy będą też nam wskazywali, czy idziemy we właściwym kierunku. Będzie utworzony specjalny mail i na głosy mieszkańców będziemy czekali - dodaje Nelka.

Tak jak informowaliśmy najdroższe pole wybiorą czytelnicy naszego portalu. Teraz możemy już ujawnić, że do wyboru będzie jedna z czterech zaproponowanych ulic. Obok niej znajdzie się pole naszej redakcji- Każda osoba, która tu stanie, zareklamuje swoje hotele i za to zapłaci 200 złotych do wspólnej kasy - mówi Witold Kundzewicz, redaktor naczelny epoznan.pl.

Gra trafi do sklepów jesienią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro