Reklama
Reklama

Żużel: Skorpiony wkrótce wyjadą na tor. Odwołano kilka sparingów

fot. Piotr Sagalara, archiwum
fot. Piotr Sagalara, archiwum

Niekorzystna aura zweryfikowała treningowe plany sztabu szkoleniowego PSŻ Poznań.

Obiekt POSiR zlokalizowany na Golęcinie od strony technicznej jest już gotowy do ścigania. Na torze zamontowano dmuchane bandy, sprawna jest również niezbędna infrastruktura, jak choćby maszyna startowa.

Niestety, mimo intensywnych prac nad torem jego nawierzchni nie udało się do tej pory doprowadzić do stanu używalności. Przeszkodziła w tym pogoda, a szczególnie niskie temperatury.

Prace jednak trwają i zmierzają ku szczęśliwemu końcowi, a trener Tomasz Bajerski wyznaczył już datę pierwszego sparingu. Skorpiony pierwsze kółka na Golęcinie kręcić będą w czwartek o 12:00, a ponownie w tym samym miejscu spotkają się w piątek o 13:00. Obie sesje mają potrwać ok. 3 godziny, a w Poznaniu spodziewany jest m.in. nowy nabytek PSŻ, David Bellego.

Z powodu niekorzystnych warunków odwołane zostały sparingi ze Startem Gniezno, Orłem Łódź i Polonią Piła. Skorpiony z pewnością odjadą przed wyznaczoną na 8 kwietnia inauguracją rozgrywek II ligi kilka spotkań kontrolnych, ale na konkrety trzeba poczekać.

Z pogodą zmaga się również Unia Leszno. Byki musiały o jeden dzień przesunąć wyjazdowy sparing z Get Well Toruń. Dobre warunki do jazdy panują za to w Gnieźnie, gdzie oprócz miejscowego Startu ćwiczy pokaźna grupa żużlowców z innych klubów.

  • Aktualizacja
    czwartek, 22.03.2018 r., godz. 07.55
    Aktualizacja
    czwartek, 22.03.2018 r., godz. 07.55
    zwartkowy trening został odwołany. Piątkowy ma odbyć się zgodnie z planem.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro